Čo sa komu stalo

Autor: zina veličková | 5.12.2011 o 23:28 | Karma článku: 13,33 | Prečítané:  2180x

Zina dnes opíše veci, čo sa komu stali. Skutočné príbehy zakončené ponaučením. Teraz som totálny Ezop, myslí si Zina. Jasné, že nie je Ezop, nepíše o zvieratách, ale o ľuďoch, akí sú a ako ju to znepokojuje.

I. Nevesta

Kamarátka Silva žila rok a pol s takým Mužom. Vyzeralo to ako najväčšia láska na svete. Spoločná obrovská posteľ, totálna blízkosť a duše prepletené ako olivovník. Muž požiadal Silvu o ruku a Silva povedala svoje áno. Jasná vec. Dali si žiadosť na mestský úrad a Silva si kúpila nádherné šaty. A potom to prišlo. Bomba z neba! Muž si so Silvou sadol za kuchynský stôl a mesiac pred svadbou povedal, že je všetkému koniec. Silva nemala kam odísť, nemala peniaze ani na sťahovacie auto, tak si ešte mesiac musela líhať k Mužovi, ktorý dennodenne odchádzal za druhou ženou, ktorú miloval, s ktorou mal dušu prepletenú ako olivovník.

Ako si to predstavujem: Hnusný november. Padá taký drobný studený dážď. Silva beží cez cestu mimo prechodu pre chodcov. Chce byť už vnútri. Vracia sa z jednej z troch robôt. Ďalšie dve si našla, aby sa mohla odsťahovať. Je pol jedenástej, vonku zima, tma, mokro. Otvára vchodové dvere, vybehne tri poschodia, otvára byt. Cíti akési čudné napätie. Zasvieti len na chodbe, aby nezobudila spiaceho Muža. Dvere do spálne nechá otvorené a nehlučne sa chystá na spánok. Sedí na posteli v spodnom prádle, chrbtom k spiacemu Mužovi. Muž spí pokojne, Silva vyťahuje spod vankúša pyžamo a dvere na skrini sa samy od seba otvoria. Do tmy zasvietia Silvine úplne na ocot kúpené svadobné šaty.

Ponaučenie pre Zinu: Žiadosť o ruku, termín na úrade a svadobné šaty nie sú istota. Treba byť asi obozretný a dávať si pozor. Nevrhať sa len tak do lásky.

II. Bábätko

Ľuba mala Frajera dva roky. Potom sa strašne pohádali a rozišli. Mesiac boli každý sám. Frajer potom začal chodiť s Takouženou, ktorá ho milovala už dlho a všetci to vedeli: Ľuba, Frajer, všetci. Frajer s Takouženou chodil len dva týždne, potom si uvedomil, ako mu Ľuba chýba. S Ľubou si všetko odpustili, vysvetlili a ich láska kvitla ako gerbera alebo niečo také. Až dovtedy, kým Takážena nezistila, že s Frajerom čaká bábätko. Frajer (charakter) požiadal Takúženu o ruku a Ľuba to musela voláko pochopiť.

Ako si to predstavujem: Takážena sedí doma, je nejaký január, február alebo čo, o chvíľu bude rodiť, tak sa celé dni len hojdá v hojdacom kresle po babke, pozerá telku alebo číta knižky. Aj varí. Jasné, že varí, aj dnes varila. Veď sa jej o chvíľu vráti muž. Taký je krásny, až sa jej chce plakať, keď sa naňho díva. Dlho ho miluje. Roky rokúce. A teraz má v bruchu jeho syna a vonku tak nádherne sneží. Kľúče v zámke, muž v predsieni otriasa zo seba sneh. Vyzúva sa. Vojde do kuchyne a Takážena mu už aj zalieva čaj. Vitaj, povie a dá mu pusu na líce. Čau, povie, vezme jej z rúk pariaci sa čaj a zapne telku v obývačke. Vtedy sa všetko rúca, všetko padá. Sneh je zrazu hnusný, strasie ju. Niečo tu škrípe.

Ponaučenie pre Zinu: Dávaj pozor na to, s kým si. Nazaväzuj sa s takým človekom, ktorý myslí na niekoho iného. Ale ako to, moja milá Zina, asi tak zistíš?

III. Pomsta

Andrej mal Frajerku štyri roky. Nebola to úplne vesmírna láska najväčšia, ale šlo to. Iste, aj sa hnevali, aj všetko možné, ale tri roky to frčalo celkom spokojne. No a ten posledný rok to začalo byť úplne čudné, najprv Frajerka prestala oznamovať, čo s ňou je. Proste sa neozvala dva týždne. Potom sa Andrej hneval, lebo veď čo to má byť, aby sme sa neozývali a neozval sa z trucu dva týždne on. Potom sa stretli a bolo im dobre, dva mesiace fungovali ako hodinky, tešili sa a potom Frajerka odišla na mesiac do Londýna a nepovedala ani slovo. Andrej sa to dozvedel od jej spolužiaka. Vrátila sa, doniesla Andrejovi kľúčenku, čo vyzerala ako Big Ben a znova sa všetko zharmonizovalo. Tretíkrát sa neozvala týždeň a pol. Andrej sedel doma pred telkou a zrazu si uvedomil, že ho vlastne vôbec nezaujíma, čo sa s ňou deje. Ak chce toto robiť, nech to robí niekomu inému. Frajerka sa ozvala dva dni na to. Nikam neodišla, len sa jej proste nechcelo byť s ním. Stretli sa v meste na káve a Andrej sa s ňou rozišiel. O nejaký čas si uvedomil, že nie! Že mu to stojí za to. Bude jej tolerovať jej odchody, veď čo, hlavne, že bude s ňou. Po mesiaci zúfalého prosenia privolila. Dobre, skúsme to spolu znova. Ale netrvalo ani týždeň, keď sa priznala, že s ním je len preto, aby sa chvíľu potešil a ona ho takého potešeného mohla odkopnúť. Povedať, že vlastne nie!

Ako si to predstavujem: Andrej stojí pred zrkadlom a holí sa. Potom si zuby umyje, navonia sa a tak urobí všetko, čo muži robia v kúpeľni pred tým, ako idú na rande, v poradí, v akom to robia. Obuje si super biele tenisky (najbelšie tenisky aké ste kedy videli) a vykročí do mesta. Leto v plnom prúde. Turisti, električky zvonia a on sa usmieva. Ale iba vo svojej hlave. Nebude chodiť po meste vysmiaty ako debilko. Pod Michalskou sa stretne s Frajerkou. Dajú si pusu a potom pivo niekde v starom meste na teraske. Andrej je čávek, včera mal výplatu. Ona sa naňho pozrie a usmeje sa. Potom sa trochu zamračí. Andrej myslí na to, aký je šťastný, že mu dala druhú šancu. Toleruje ju a hotovo Šťastie si treba zobrať a realitu prispôsobiť! Frajerka si odhrnie vlasy z tváre a povie: Aďo, ja s tebou vlastne nechcem byť. Len som ťa chcela potrápiť, aby si si uvedomil, aké to je. Andrejovi niekto zvnútra rozbíja hlavu kladivami.

Ponaučenie pre Zinu: Niektorí ľudia môžu lásku len tak predstierať. A dosť hodnoverne. Robia to buď kvôli tomu, aby ti ublížili alebo fakt neviem prečo. Možno sa im to zdá byť dobrý vtip.

Čo sa komu stalo

Od 25. novembra nie som vakuola. Oficiálne som sa pretransformovala na Čakanku. Čakanka je taký kvet. Jasné, že nie som kvet, takisto ako som nebola tá časť bunky, v ktorej sú enzýmy. Čakanka som preto, že čakám, kým sa niečo stane. Kým zažijem lásku života, budem mať ohňostroje v duši a odpadnem z toho. V mozgu budem mať obláčiky cukrovej vaty a budem ochotná položiť život za muža, ktorého budem milovať.
LENŽE:
Ako by som mohla niekoho milovať, keď je všetko také neisté? Keď ponaučenie plynúce zo všetkých troch príbehov je toto: HOCIKEDY ŤA MôŽE HOCIKTO OPuSTIŤ?

No a Zina nechce, aby ju niekto opúšťal. Chce, aby jej bolo dobre, aby mala istotu, že ten v koho náručí zaspí, tu bude aj ráno, aj zajtra aj navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?