Dievča a pes

Autor: zina veličková | 15.3.2012 o 13:38 | Karma článku: 12,26 | Prečítané:  2061x

Zina raz bola na veľmi nevydarenom rande s takým dychárom. Celé to bolo odsúdené do pekiel už od začiatku, pretože veď viete, aká je Zina, ona vlastne nikoho nechce, len vymýšľa. No a hlavne Zina vôbec vôbec nechce chodiť s dychármi, pretože majú tvrdé pery od trúbenia. Keď bude mať Zina frajera a ten frajer jej dá pusu na čelo, tak chce cítiť nehu a nie dostať otras mozgu. (to už hyperbolizujem, ale v mojej hlave to znie veľmi smiešne, myslí si Zina). Skrátka, šlo o to, že tento dychár sa jej na prvom rande opýtal, čo jej prvé napadne, keď sa povie láska. A Zina odpovedala toto: Pes. Dychár sa začudoval: Pes? A Zina povedala: Áno, pes. A to už bol v podstate koniec rande, Zina sa vo svojej hlave čudovala, prečo sa jej na prvom rande pýta také blbosti a dychár rozmýšľal, čo je to za divnú babu. No a obaja sa vo svojich hlavách rozhodli, že čo najrýchlejšie dopijú a odídu.

To, že som povedala, že prvé, čo mi napadne, keď sa povie láska, bol práve pes, nie je vôbec neobvyklé. Keď totiž niekto začne vetu slovami: čo ti prvé napadne... vždy mi napadne pes, nech už je pokračovanie akékoľvek.
Vyzerá to takto:
- Zina, čo ti prvé napadne, keď sa povie rožok?
- Pes.
alebo
- Zina, čo ti prvé napadne, keď na teba spadne kvetináč?
- Pes.
Proste, chápete, nie?
No, ale potom som sa nad tým zamyslela a fakt som mala pravdu. Pes je láska. Pes vás nepodvedie, neubližuje vám naschvál, nesmeje sa vám do tváre a nemyslí si, že ste v skutočnosti idiot, neklame. Má vás rád. A vy ho môžete mať radi tiež.

Ide o to, že Zina už potrebuje mať niekoho rada. Ale nie tak kamošsky. Tak oddane. Tak, že by zaňho položila život. Lenže Zina sa toho bojí jak ďábla. Lebo viete, nikdy nie je v ničom istota. Pes je istota. Pes je istota.

Veľmi by som chcela mať psa. Predstavujem si to takto: Budem najlepšia scénografka vemírna. Budem mať auto (konečne si spravíš vodičský preukaz, moja milá Zina) a tým autom budem chodiť po všetkých európskych divadlách a budem robiť všetky hviezdne inscenácie. No a so mnou bude cestovať môj pes. Bude milý, pokojný a bude ma mať rád. Bude veľmi múdry a nebude štekať, ale nie preto, že by to nevedel, ale preto, že vie, že to je debilné a nič to nevyrieši. A kamkoľvek prídeme, všetci si ho tam obľúbia. Ale on nebude taký, že by sa chcel so všetkými hrať a hladkať, nie. On bude sedieť pri mojich nohách a bude na mňa dávať pozor. A keď odídeme, ľudia budú hovoriť: Bola tu tá Zina, vieš, tá vesmírna scénografka. Vieš, akého má super psa?

Dnes mi je veľmi smutno. Neviem, čím to je. Nič závažne zlé sa neudialo. A nie je to ani tým, že sa do mesta tisne jar, lebo ja jar milujem. namiesto toho, aby som robila niečo do školy, sedím za počítačom, pozerám si obrázky psov a vyberám si, ktorého si kúpim, keď budem veľká.

Kúpim si nemeckú dogu modrú. Bude sa volať Doga.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?